header image
Powiat Sieradzki arrow Aktualności arrow Rośnie frekwencja w BWA
Rośnie frekwencja w BWA Drukuj
wtorek, 21 styczeń 2014
W 2013 r. aż o 700 osób wzrosła (w porównaniu z 2012) liczba odwiedzających Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Wyższa frekwencja wiąże się ze zwiększoną liczbą prezentowanych wystaw, dzięki rozpoczęciu działalności Galerii na Piętrze, gdzie pokazywane są ekspozycje ze zbiorów własnych BWA.
W 2012 r. Biuro odwiedziło około 3100 osób, w 2013 liczba ta wzrosła do 3800. - Galeria na Piętrze znacznie zwiększyła zainteresowanie działalnością BWA, a to z tego względu, że wstęp do niej jest bezpłatny cały tydzień, podczas gdy w salach A i B jedynie we wtorki dla grup zorganizowanych - mówi Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor BWA.
W minionym roku Biuro zaprezentowało w swoich galeriach 12 wystaw premierowych malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii i rysunku artystów z całej Polski, a także dwie wystawy prac ze zbiorów własnych („Wspomnienie dawnego Sieradza" oraz „Malarstwo Jana Trojana").
Do wystaw organizowanych na miejscu trzeba jeszcze doliczyć pokazy pokonkursowe Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Triennale z Martwą Naturą", prezentowane w instytucjach kultury na terenie kraju; było ich pięć: w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie (w kwietniu), Galerii Sztuki w Legnicy (w lipcu i sierpniu), Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu (w październiku), Biurze Wystaw Artystycznych w Olkuszu (w listopadzie) oraz Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem (w grudniu). Ogółem frekwencja na tych pokazach wyniosła ok. 1500 osób.
BWA zorganizowało również dwie wystawy w Gminnym Gimnazjum we Wróblewie: „Pejzaż nadwarciański" (w czerwcu) i „Martwa natura w malarstwie" (w październiku), gdzie widzami byli uczniowie i nauczyciele szkoły.
T.O.
Fot. Tomasz Oszczęda
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 21 styczeń 2014 )
< Poprzedni   Następny >