^ Powrót na górę

 

 

Podsumowanie akcji „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Rozmiar tekstu:

poradnia
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Warcie podsumowała 13. edycję swojej prozdrowotnej kampanii profilaktycznej. Jest ona skierowana do przedszkolaków i uczniów szkół wszystkich poziomów edukacji z terenu oddziaływania poradni, czyli z gmin Warta, Błaszki i Goszczanów.

Kampania rusza każdego roku w październiku. Jej zwieńczeniem jest happening, odbywający się w Warckim Centrum Kultury w maju następnego roku. Każdej edycji przyświeca inne hasło. Tegoroczne brzmiało: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Kampania ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, planowania i racjonalnego zarządzania własnym czasem oraz udziału w różnorodnych formach aktywności, dostępnych w szkole i środowisku lokalnym.

Do programu przystąpiły placówki: z gminy Błaszki – szkoły podstawowe w Kwaskowie, Kalinowej, Sędzimirowicach, Łubnej Jakusach, Włocinie i Jasionnej, gimnazja w Kalinowej i Blaszkach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach; z gminy Warta – szkoły podstawowe w Jakubicach, Raczkowie, Ustkowie, Cielcach, Jeziorsku i Włyniu oraz Zespół Szkół Publicznych w Rossoszycy; z gminy Goszczanów – szkoły podstawowe w Kaszewie, Lipiczu i Goszczanowie oraz Gimnazjum w Goszczanowie.

Szkoły te do połowy kwietnia 2016 r. zrealizowały przynajmniej jedne dwugodzinne zajęcia warsztatowe w każdej klasie. Ponadto uczniowie klas I-III szkół podstawowych wykonywali prace plastyczne, literackie i multimedialne (do wyboru) na temat: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Etap szkolny zakończyło podsumowanie kampanii poprzez zorganizowanie Dnia Świadomej i Zdrowotnej Profilaktyki w każdej placówce.

Całość zwieńczył happening w WCK, podczas którego uczestnikom kampanii zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wówczas też można było obejrzeć najlepsze prace, wykonane w czasie realizacji programu w szkołach. Ponadto uczniowie ZSP w Rossoszycy i SP w Ustkowie przedstawili program artystyczny o tematyce jak w tytule kampanii, a uczniowie SP w Lipiczu zaprezentowali skecz oparty na treści najciekawszej pracy literackiej, zatytułowanej „Rower”.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  19

20  21

22  23

24  25

26  27