^ Powrót na górę

 

 

Medalistki z MULKS „Żeromski” Sieradz

Rozmiar tekstu:

zeromski
Na 90 klubów, sklasyfikowanych na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, MULKS „Żeromski” Sieradz zajął 30 pozycję, co jest najlepszym wynikiem wśród klubów z województwa łódzkiego. Zawodnicy „Żeromskiego” przywieźli z tych zawodów dwa złote medale.

Oba zdobyła Agnieszka Bednarek. Odbywające się w Zamościu mistrzostwa były dla niej podwójnie owocne: nie dość, że okazała się najlepsza w skoku w dal i w trójskoku, to jeszcze w obu dyscyplinach pobiła swoje rekordy życiowe. W skoku w dal osiągnęła wynik 5,56 m, a w trójskoku 12,49 m.

Z medalem – srebrnym – wróciła też z Zamościa inna lekkoatletka „Żeromskiego”, Aleksandra Glapińska. Ola była druga w trójskoku (wynik: 11,76 m) i szósta w skoku w dal (5,16 m).

W kategorii mężczyzn wystartowało czterech zawodników MULKS „Żeromski”: Bartłomiej Kuś (szóste miejsce w trójskoku z wynikiem 12,62 m), Artur Smus (siódme miejsce w trójskoku – 11,96 m), Jakub Wróbel (ósme miejsce w biegu na 2000 m z przeszkodami – 6.48,90) i Arkadiusz Maruszewski (dziewiąte miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami – 10.32,27).

T.O.