^ Powrót na górę

 

 

Wyniki egzaminów dojrzałości 2016

Rozmiar tekstu:

matury
Wtorek 5 lipca jest dniem, w którym tegoroczni maturzyści poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości. Dopiero teraz mogą oni realnie myśleć o studiach wyższych, a ci, którym się nie powiodło – o sierpniowych poprawkach.

Do 100-procentowej zdawalności na egzaminach maturalnych przyzwyczaiło wszystkich I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Taki sam wynik najstarszy sieradzki ogólniak osiągnął i w tym roku.

W II LO im. Stefana Żeromskiego zdawalność osiągnęła 91 proc. 6 osób nie zdało pisemnej matematyki, przy czym pisemne język polski i język obcy wypadły 100-procentowo. Oprócz tego 13 uczniów nie poradziło sobie na egzaminie ustnym.

W technikum ZSP w Błaszkach zdali wszyscy. – Trzy osoby z LO „poległy” na egzaminie pisemnym i mają przed sobą prawie dwa miesiące przygotowań do poprawek. Pod koniec sierpnia może się okazać, że mamy 100-procentową zdawalność – mówi Jadwiga Napieralska, dyrektor ZSP w Błaszkach. Te trzy osoby to 8 proc. ogólnej liczby tegorocznych błaszkowskich maturzystów, co daje zdawalność na poziomie 92 proc. Drugi wynik ze szkól terenowych osiągnął ZSP w Złoczewie – 80 proc. (niecałe 80 proc. w LO i 81 proc. w technikum). W Warcie jest to 43 proc. Ostatni rocznik maturzystów w ZSP w Męckiej Woli wypracował wynik 48 proc.

Terminy poprawkowe zostały wyznaczone na 23 sierpnia dla części pisemnej i 24-26 sierpnia dla części ustnej.

Procentowe wyniki egzaminów dojrzałości 2016 w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Sieradzki:

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu – 100 proc.

II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu – 91 proc.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu – 70 proc.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu – 70 proc.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach – 92 proc.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie – 43 proc.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie – 80 proc.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli – 48 proc.

T.O.