^ Powrót na górę

 

 

Grupa „LO2” dla mieszkańców DPS

Rozmiar tekstu:

lo2
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu po raz kolejny gościli młodzież z grupy teatralnej „LO2”. Grupa, działająca przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, oparła swój występ na repertuarze związanym z Dniem Babci, Dniem Dziadka oraz Dniem Kobiet.

– Chcieliśmy być w DPS z repertuarem związanym z Dniem Babci i Dniem Dziadka, ale z przyczyn organizacyjnych było to niemożliwe, dlatego teraz postanowiliśmy połączyć tę tematykę z Dniem Kobiet, który będziemy niebawem obchodzić – mówi Maria Przybyłek, nauczycielka języka polskiego w II LO, opiekun grupy „LO2”.

Poetyckie elementy występy oparte były na wierszach Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wisławy Szymborskiej i Tomasza Jastruna. Młodzież odegrała też scenkę o wnuczku i wnuczce, a zespół taneczny grupy „LO2” przygotował pokaz tańca.

Był również akcent urodzinowy tego występu. Jedna z uczennic – Adrianna Niewiadomska – obchodziła tego dnia osiemnastkę i z tej okazji wszyscy, z mieszkańcami włącznie, odśpiewali jej „Sto lat”.

T.O.