^ Powrót na górę

 

 

Do CEZ-u na kurs i do liceum

Rozmiar tekstu:

cez
Z końcem marca minie termin zapisów na kwalifikacyjne kursy zawodowe i do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych w Sieradzu. Obie formy kształcenia są bezpłatne. Realizuje je sieradzkie Centrum Edukacji Zawodowej.

Na zapisy chętnym pozostały już tylko dwa tygodnie. Do wyboru są cztery kwalifikacje zawodowe w pięciu zawodach:

– projektowanie fryzur, w zawodzie: technik usług fryzjerskich (kod kwalifikacji: A.23),

– planowanie i prowadzenie działalności w organizacji, w zawodzie: technik ekonomista (A.35),

– diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, w zawodach: technik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych (M.12),

– świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej, w zawodzie: opiekun medyczny (Z.4).

CEZ prowadzi również rekrutację do zaocznego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. – Jest to ostatnia szansa, by zapisać się do trzyletniego LO. Zgodnie z reformą systemu edukacji, od września 2017 roku nauka w liceum będzie trwała cztery lata – mówi Grzegorz Gajda, dyrektor CEZ w Sieradzu.

Co ciekawe, naukę w LO można łączyć z nauką na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, czego efektem może być ukończone liceum (kończące się egzaminem maturalnym) i tytuł technika.

Zapisy odbywają się w Centrum Edukacji Zawodowej na ul. Leszka Czarnego oraz w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Mickiewicza w Sieradzu:

Dane teleadresowe:

Centrum Edukacji Zawodowej

ul. Leszka Czarnego 2

98-200 Sieradz

tel. 43 822 40 24

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres strony internetowej: cezsieradz.com.pl

Centrum Kształcenia Ustawicznego

ul. Mickiewicza 4

98-200 Sieradz

tel. 43 822 10 12

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres strony internetowej: ckusieradz.pl

T.O.