^ Powrót na górę

 

 

Dzień Otwarty ZSP w Złoczewie

Rozmiar tekstu:

zloczew
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie zorganizował dla gimnazjalistów Dzień Otwarty, połączony z obchodami święta patrona – Wojciecha Kazimierza Urbańskiego. Z tej okazji do szkoły przyjechały z Krakowa jego potomkinie – Marta Urbańska z córką Gabrielą.

Marta i Gabriela Urbańskie były gośćmi honorowymi obchodów. Wzięły udział we mszy świętej w kościele klasztornym Mniszek Kamedułek, a potem w szkolnej akademii, podczas której uczniowie w strojach historycznych odegrali scenkę rodzajową z udziałem Wojciecha Urbańskiego i jego żony.

Jak co roku, święto patrona jest jednocześnie Dniem Otwartym szkoły. Dla gimnazjalistów z ościennych gmin, nie tylko powiatu sieradzkiego, uczniowie i nauczyciele złoczewskiego ZSP przygotowali prezentacje i konkursy.

Uroczyste obchody święta patrona uświetnili swoją obecnością nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły. Wzięli w nich udział również przedstawiciele organu prowadzącego placówki – Powiatu Sieradzkiego. Jego władze reprezentowali: starosta sieradzki Mariusz Bądzior, wicestarosta Marek Kanicki oraz radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu Edward Szewczyk. Z władz miejsko-gminnych na obchody przybył przewodnicząca Rady Miejskiej Andrzej Konieczny.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  17

18  19

20  21

22  23