^ Powrót na górę

 

 

Kurs dla przyszłych rolników

Rozmiar tekstu:

cez
Centrum Edukacji Zawodowej uruchomi kwalifikowany kurs zawodowy w zawodzie rolnik (kwalifikacja R.3). Zajęcia ruszą w październiku bieżącego roku.

Pomysł utworzenia KKZ w zawodzie rolnik zrodził się ponad rok temu. Na jednej z sesji Rady Powiatu Sieradzkiego zaproponował to radny z gminy Warta Tomasz Baliński. – Chodzi o to, by mieszkańcom powiatu nieposiadającym wykształcenia rolniczego umożliwić uzyskanie takich kwalifikacji. Ułatwi im to chociażby przejmowanie gospodarstw po rodzicach – mówił radny na ostatniej sesji 24 sierpnia.

Szczegóły kursu na tym samym posiedzeniu Rady Powiatu wyjaśniła naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sieradzu Elżbieta Cieślak: – Kurs kwalifikacyjny dla rolników rozpocznie się 1 października i będzie trwał dwa semestry. Zajęcia potrwają od października do października, a egzaminy zawodowe zostaną przeprowadzone na początku 2019 r. Nabór trwa, mamy już kilkanaście chętnych osób. Zajęcia praktyczne będą się odbywały w ośrodku rolniczym w Kalinowej. Wychodząc naprzeciw potrzebom słuchaczy kursu, związanym z miejscem zamieszkania i pracy, zajęcia teoretyczne planujemy zorganizować w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie i w CEZ, w zależności od tego, skąd będą uczestnicy i ilu ich będzie.

Informacje o kursie będą rozpowszechniane m.in. podczas sobotnio-niedzielnych Krajowych Dni Ziemniaka w Kalinowej. Zapisy chętnych prowadzi sieradzki CEZ, mieszczący się przy ul. Leszka Czarnego 2. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 43 822 40 24.

T.O.