^ Powrót na górę

 

 

Dodatkowe zajęcia dla uczniów CEZ

Rozmiar tekstu:

cez
Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu pozyskało ponad milion złotych na dodatkowe zajęcia specjalistyczne oraz praktyki i staże dla 176 uczniów techników i szkół branżowych. Będzie to druga edycja projektu „Szkoła zawodowa wybór w przyszłość”.

Realizacja projektu rozpoczęła się 1 września bieżącego roku i potrwa do 31 sierpnia 2018. – Obecnie prowadzimy nabór chętnych do udziału w zajęciach z odnawialnych źródeł energii, spawania, pneumatyki i hydrauliki przemysłowej, bezpieczeństwa i ekologii pojazdów samochodowych, nowoczesnych technologii i technik komputerowych w budownictwie, a także domowych instalacji elektrycznych i silników elektrycznych – mówi Grzegorz Gajda, dyrektor CEZ-u.

Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach z doradztwa zawodowego, a po zakończeniu nauki w pracowniach CEZ, odbędą praktyki i staże u lokalnych pracodawców. Projekt przewiduje również studia podyplomowe dla jednego z nauczycieli placówki.

Na realizację projektu CEZ pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania to 1 213 863 18 zł, z czego tylko 103 178 38 zł to wkład własny Powiatu Sieradzkiego jako organu prowadzącego CEZ.

Centrum realizowało już podobny projekt – w ubiegłym roku szkolnym. Wówczas to z dodatkowych praktyk doskonalących skorzystało 236 uczniów, a CEZ zakupił m.in. wyposażenie dla pracowni systemów energetyki odnawialnej i warsztatu szkolnego dla zawodów biorących udział w poszczególnych zadaniach.

Widoczną pozostałością po ubiegłorocznym projekcie „Szkoła zawodowa wybór w przyszłość” jest choćby elektrownia wiatrowa i panele z ogniwami fotowoltaicznymi, zainstalowane na dachu CEZ od strony ul. Polnej. Wytworzony przez ten zestaw prąd służy do zasilania urządzeń w pracowni systemów energetyki odnawialnej.

T.O.