^ Powrót na górę

 

 

Konkurs umiejętności technicznych w CEZ

Rozmiar tekstu:

cez
Bartłomiej Pilarczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach i Damian Grabarczyk, uczeń ZSP nr 1 w Sieradzu, zostali zwycięzcami pierwszego konkursu technicznego „Pokaż, co potrafisz”. Do udziału zgłosiło się 27 osób z techników i szkół zawodowych regionu sieradzkiego.

W tym konkursie nie było testów ani sprawdzania wiedzy teoretycznej, liczyły się tylko umiejętności praktyczne oraz biegłość w posługiwaniu się narzędziami. Uczestnikami byli uczniowie odbywający praktyki u organizatora, czyli w Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

– Zawody składały się z dwóch konkurencji. Dla uczniów młodszych, z klas I i II, przygotowaliśmy obsługę układu jezdnego pojazdu, a zadaniem starszych, z klas III i IV, była obsługa i naprawa silnika. Wszystko oczywiście na czas – wyjaśnia Grzegorz Gajda, dyrektor CEZ.

Uściślając: w pierwszej konkurencji chodziło o wymianę czterech kół przy użyciu klucza pneumatycznego. Oceniano szybkość wykonania poszczególnych czynności, dokładność i zachowanie zasad BHP. Konkurencja druga polegała na zamontowaniu głowicy na korpusie, również sprawnie, szybko i bezpiecznie. Uczestników oceniało jury, składające się z nauczycieli CEZ i zaproszonych pracodawców. Nagrody zakupili sponsorzy: firmy „Inter-Auto”, „Dom” i „Gordon”.

Mimo że konkurs „Pokaż, co potrafisz” został zorganizowany po raz pierwszy, spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dlatego też, jak zapowiada dyrektor CEZ, w przyszłym roku na pewno odbędzie się jego druga edycja.

Wyniki I konkursu „Pokaż, co potrafisz” w Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu:

I konkurencja: obsługa układu jezdnego pojazdu

1. Bartłomiej Pilarczyk, kl. II (mechanik samochodowy) ZSP w Błaszkach.

2. Hubert Doboń, kl. I (mechanik samochodowy) ZSP nr 1 w Sieradzu.

3. Kacper Krakowski, kl. I (mechanik samochodowy) ZSP nr 1 w Sieradzu.

4 (nagroda pocieszenia). Adam Mularczyk, kl. I (technik pojazdów samochodowych) ZSP nr 1 w Sieradzu.

II konkurencja: obsługa/naprawa silnika pojazdu

1. Damian Grabarczyk, kl. III (mechanik samochodowy) ZSP nr 1 w Sieradzu.

2. Dominik Chojnacki, kl. III (mechanik samochodowy) ZSP nr 1 w Sieradzu.

3. Mateusz Misztal, kl. III (technik pojazdów samochodowych) ZSP nr 1 w Sieradzu.

4 (nagroda pocieszenia). Eryk Kowalski, kl. III (mechanik samochodowy) ZSP nr 1 w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  4