^ Powrót na górę

 

 

Święto ZSP w Błaszkach

Rozmiar tekstu:

zsp blaszki
Dziewiątego września 2006 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach uroczyście obchodził 50-lecie działalności. Władze placówki postanowiły wówczas, że na pamiątkę jubileuszu dzień ten co roku będzie świętem placówki.

W tym roku 9 września przypadł w niedzielę, dlatego uroczystą akademię trzeba było przełożyć na inny dzień. Z okazji święta, na sali gimnastycznej ZSP spotkali się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, emerytowani pracownicy placówki, przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście. Wśród tych ostatnich licznie reprezentowane były służby mundurowe. Nie mogło być inaczej, skoro patronem Liceum Ogólnokształcącego, wchodzącego w skład ZSP, jest Wojsko Polskie, w placówce funkcjonuje klasa mundurowa pod patronatem policji, straży pożarnej i służby więziennej, a partnerem szkoły od lat jest 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia.

ZSP w Błaszkach to szkoła prowadzona przez sieradzki samorząd powiatowy, dlatego też na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawiciela Starostwa Powiatowego. Był nim sekretarz Powiatu Sieradzkiego – Piotr Świderski – również absolwent LO w Błaszkach.

Wielki udział w przygotowaniu obchodów święta mieli uczniowie, którzy zachwycili gości śpiewem, prezentacją minionego roku szkolnego i humorystycznym przedstawieniem pokazującym funkcjonowanie współczesnej szkoły.

T.O.

2  3

4  5

6  11

7  8a

9  10

12  13

14  15