^ Powrót na górę

 

 

Międzynarodowe spotkanie w SOSW

Rozmiar tekstu:

sosw
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu gościł 15 nauczycieli i dyrektorów placówek partnerskich z Włoch, Hiszpanii i Chorwacji. Grupa ta odwiedziła SOSW w ramach projektu Erasmus+ „Przyszłość zaczyna się dziś”.

Od 12 do 16 listopada goście, wraz z polskimi partnerami, szkolili się pod hasłem „Szczęśliwy nauczyciel = szczęśliwy uczeń”: odbyli trening relacji interpersonalnych i zajęcia z komunikacji alternatywnej, przećwiczyli studium przypadku, przeanalizowali dzieło malarskie, poznali metody relaksacji oraz przeprowadzili warsztaty taneczne, plastyczne i teatralne. Jednym z elementów spotkania była również obserwacja zajęć lekcyjnych w SOSW i w Szkole Podstawowej nr 4.

Podczas pobytu włoskich, hiszpańskich i chorwackich partnerów w Sieradzu, w mieście tym odbywała się konferencja na temat przeciwdziałania zjawisku wczesnego kończenia szkoły przez uczniów. Prelegentami byli dyrektorzy i koordynatorzy projektów z Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka i SP nr 4 – placówek proponujących rozwiązania edukacyjne na szczeblu międzynarodowym w ramach projektu „Erasmus+”. Międzynarodowa grupa również wzięła w niej

Partnerzy z „Erasmusa” poznawali także polską kulturę, historię i folklor regionu sieradzkiego, uczestnicząc w koncercie patriotycznym w Teatrze Miejskim (z udziałem delegacji sieradzkich szkół podstawowych i średnich).

T.O.

1  3

4  5

6  7