^ Powrót na górę

 

 

Wakacyjne zdobycze sportowe uczniów „Jagiellończyka”

Rozmiar tekstu:

2
Przerwa w nauce nie oznaczała dla nich przerwy w startach w zawodach sportowych. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu w lipcu i sierpniu brała udział w mistrzostwach i olimpiadach.

Największy sukces odnieśli Patryk Pawłowski i Tomasz Wysota, którzy zostali mistrzami XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Chłopcy znaleźli się w składzie sztafety 4x100 m MULKS Sieradz.

Brązowy medal przywiózł z Torunia Dawid Gruchot. Młody biegacz wystąpił tam na Mistrzostwach Polski Juniorów, w biegu na 400 m przez płotki.

Siódme miejsce w Szkolnych Mistrzostwach Polski na Festiwalu Sztafet „Vena” Łódź 2014 zdobyły: Anna Dobiecka, Anna Kołodziejczak, Justyna Górak i Weronika Gołąb (4x100 m). W zawodach tych wzięli także udział: Wiktor Gołąbek, Dawid Gruchot, Patryk Pawłowski i Tomasz Wysota (również 4x100 m).

Grupa uczniów „Jagiellończyka” wystartowała również w rzeszowskim finale Ogólnopolskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Na około 300 sklasyfikowanych najlepszych szkół w kraju, reprezentacja I LO z Sieradza zdobyła wysokie 14. miejsce. „Jagiellończyk” reprezentowali: Tomasz Wysota, Wiktor Gołąbek, Dawid Kaczmarek, Dawid Gruchot, Patryk Pawłowski, Daniel Klapa, Bartłomiej Ziętek, Dawid Antczak, Mikołaj Madajski, Jakub Wierucki, Dawid Cytrowski, Igor Buda, Marcin Dudczak, Piotr Wójciak i Szymon Kwietniowski.

Opiekunem i trenerem sportowej młodzieży w „Jegiellończyku” jest Roman Firlit.

T.O.

1  3