^ Powrót na górę

 

 

Droga Wandalin-Klonowa na liście PRGiPID

Rozmiar tekstu:

pzd
Inwestycja pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1701E Wandalin-Klonowa” znalazła się na liście zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Przetarg ruszy na początku przyszłego roku.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu Robert Piątek zapewnia, że mimo iż inwestycja została zakwalifikowana do dofinansowania jako ostatnia na liście (na 12. miejscu) i Powiat dostanie nieco mniej pieniędzy niż wnioskował, remont drogi Wandalin-Klonowa w 2017 roku jest pewny. – Składaliśmy wniosek o dotację w wysokości 3 mln zł, a przyznano nam 2,8 mln. Różnica jest na tyle niewielka, że liczymy na oszczędności w postępowaniu przetargowym – mówi szef powiatowych drogowców.

Remont drogi z Wandalina w gminie Złoczew do Klonowej jest jedną z największych inwestycji Powiatu przewidzianych do realizacji w roku 2017. Droga ta łączy Klonową z byłą drogą krajową nr 14. Gmina Klonowa zadeklarowała dofinansowanie do tej inwestycji, w wysokości 500 tys. zł. Środki własne Powiatu, przewidziane na to zadanie w przyszłorocznym budżecie, to prawie 4,5 mln zł, zaś całkowity koszt zadania wyniesie 7,4 mln.

Warto dodać, że na ostatecznej liście wniosków przewidzianych do dofinansowania z PRGiPID w 2017 roku, w części gminnej znalazły się inwestycje trzech gmin powiatu sieradzkiego. Są to: Gmina Wróblew z przebudową drogi Kobierzycko-Sędzice (pozycja 5.), Gmina Brzeźnio z remontem drogi w miejscowości Nowa Wieś (pozycja 6.) i Gmina Burzenin z przebudową dwóch dróg gminnych w Burzeninie (pozycja 12.).

T.O.