^ Powrót na górę

 

 

Droga Wróblew-Wągłczew po remoncie

Rozmiar tekstu:

pzd
Sieradzki samorząd powiatowy i samorząd gminny Wróblewa oddały do użytku wyremontowaną drogę Wróblew-Wągłczew. Wraz z jej przebudową zakończył się pierwszy etap większego przedsięwzięcia drogowego: remontu powiatowego ciągu drogowego Wróblew-Wągłczew-Gruszczyce.

Była to największa tegoroczna inwestycja drogowa Powiatu Sieradzkiego. Kosztowała ponad 9 mln zł. Na kwotę tę złożyły się środki powiatowe (3,5 mln), dotacja z Gminy Wróblew (3 mln) oraz dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej (również 3 mln).

Prace trwały od połowy kwietnia do końca października 2018 r. Wykonywało je konsorcjum dwóch lokalnych firm: „Sidrog” z Domaniewa i „Bud-Trans” z Sieradza. Nadzór inwestorski pełnił Krzysztof Żuber.

Zakres zadania objął m.in. poszerzenie drogi do 7 m we Wróblewie i do 6 m na pozostałym odcinku, wykonanie nowej nawierzchni jezdni na odcinku prawie 8 km, wykonanie kanalizacji deszczowej we Wróblewie i w Dąbrówce, wykonanie chodników we Wróblewie, w Dąbrówce i w Wągłczewie, wykonanie aktywnego oznakowania oraz wyniesionych przejść dla pieszych we Wróblewie i w Wągłczewie, a także remont zjazdów do posesji i na pola uprawne.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8