^ Powrót na górę

 

 

Potrójny jubileusz ZS w Burzeninie

Rozmiar tekstu:

burzenin
Zespół Szkół w Burzeninie świętował potrójny jubileusz: 225-lecia szkolnictwa w tej miejscowości, 15-lecie nadania szkole imienia i sztandaru oraz 55-lecia jej budynku.

– Ten dzień łączy przeszłość z teraźniejszością. Tego dnia przywołujemy naszych szkolnych kolegów i nasze koleżanki, naszych nauczycieli, wzruszamy się i zamyślamy nad mijającym czasem. Z perspektywy kilkudziesięciu mijających lat, działalność dydaktyczno-wychowawcza szkoły została uwieńczona wieloma sukcesami. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom emerytom, którzy przez wiele lat tworzyli tradycję tej placówki – mówiła podczas uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury w Burzeninie dyrektor ZS w Burzeninie Ewa Majczak.

Obchody potrójnego jubileuszu składały się z trzech części. Pierwszą była msza święta w kościele parafialnym w Burzeninie. W drugiej, zorganizowanej w GOK-u, byli i obecni nauczyciele, samorządowcy oraz absolwenci szkoły przypominali o jej dziejach. Obchody zakończyło zwiedzanie wystawy „Historia szkolnictwa w Burzeninie” i wystaw prac plastycznych uczniów, a także segmentalny spacer po klasach Zespołu Szkół.

W obchodach jubileuszowych wziął udział starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16