^ Powrót na górę

 

 

Dotacja MKiDN dla biblioteki powiatowej

Rozmiar tekstu:

pbp
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu pozyskała 22 670 zł dotacji z programu „Promocja czytelnictwa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze te przeznaczy na realizację projektu „Drogowskazy literackie”.

Celem projektu jest pomoc w doborze odpowiedniej lektury i zainteresowanie aktywnym uczestnictwem w kulturze literackiej, zwłaszcza tych, którzy z powodu choroby lub wieku dotychczas były z niej wykluczone. „Drogowskazy literackie” przeznaczone są również dla dzieci i młodzieży.

Na projekt składa się 10 bloków tematycznych: literatura i fantastyka, literatura i film, literatura i muzyka, literatura i kulinaria, literatura i psychologia, literatura i podróże, literatura i nowoczesne media, literatura i nowinki technologiczne, literatura i historia oraz literatura i rysunek.

Na każdy blok złoży się szereg przedsięwzięć promujących literaturę poszczególnych rodzajów. Przykładowo – w bloku literatury i fantastyki PBP przewiduje prezentację multimedialną na temat fenomenu „Gwiezdnych wojen”, w bloku literatury i nowoczesnych mediów – warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, w bloku literatury i nowinek technologicznych – spotkanie z lektorem nagrywającym audiobooki, a w bloku literatury i rysunku – spotkanie międzypokoleniowe z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

Całkowita wartość projektu „Drogowskazy literackie” to 29 020 zł. Wkład własny biblioteki wynosi 6 350 zł (niecałe 22 proc. kosztów całkowitych). Resztę stanowi dofinansowanie z MKiDN. Realizacja projektu rozpocznie się 3 kwietnia, a zakończy 7 grudnia 2017 roku.

T.O.