^ Powrót na górę

 

 

Z podwórka na stadion. Turniej młodych piłkarzy

Rozmiar tekstu:

tymbark
Jeszcze tylko przez kilka dni – do 30 września – trwać będą zapisy drużyn do 18. edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizacja rozpocznie się na szkolnych i osiedlowych boiskach, a zakończy – dla najlepszych – na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do zgłaszania drużyn do udziału w turnieju zaprasza prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek: – Hej młodzi piłkarze i piłkarki! Marzy wam się występ na PGE Narodowym? Zgłaszajcie się szybko do turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku! Pamiętajcie, że macie czas tylko do 30 września.

„Z podwórka na stadion” to największy turniej sportowy dla dzieci w Europie. Uczestnicy podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12. Warto podkreślić, że ponad 1/3 zawodników grających w turnieju stanowią dziewczynki. Drużyny mogą zgłaszać szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną oraz – po raz pierwszy w historii turnieju – kluby sportowe.

Rywalizacja w miastach, gminach i powiatach wystartuje w październiku. Stawką na tym etapie będzie awans do wiosennych finałów wojewódzkich. Wówczas to wyłonieni zostaną laureaci turnieju do lat 8. Ci starsi zaś zapewnią sobie przepustki do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany na przełomie kwietnia i maja 2018 r. w Warszawie. Finaliści zagrają na Stadionie Narodowym, a ci najlepsi w nagrodę obejrzą mecz kadry Adama Nawałki i spotkają się z reprezentantami Polski.

Dokładną instrukcję zgłaszania drużyn do turnieju można znaleźć na stronie internetowej zpodworkanastadion.pl.

T.O.