^ Powrót na górę

 

 

Festiwal Piosenki Różnej w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

sds
Po raz pierwszy w swojej sześcioletniej historii Festiwal Piosenki Różnej zawitał do Sieradza. Miejscem imprezy, organizowanej co roku przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rożdżałach, była sala C Starostwa Powiatowego.

Założeniem organizatorów festiwalu jest integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. – Robimy to poprzez wspólną zabawę, śpiewanie piosenek i odgrywanie scenek. Udział w imprezie poprzedzają długie przygotowania w poszczególnych placówkach, wymagające ogromnego zaangażowania podopiecznych i terapeutów. One również integrują, łącząc społeczność ośrodka w dążeniu do wspólnego celu – mówi Jolanta Nowicka, dyrektor ŚDS w Rożdżałach.

Zainteresowanie imprezą z roku na rok jest coraz większe, czego najlepszym dowodem jest rosnąca liczba uczestników. Dwa lata temu na festiwal (odbywający się dotychczas w sali OSP w Proboszczowicach) przyjechali wykonawcy z 9 placówek. Rok temu było ich już 13, a w tym roku – po raz pierwszy w sali C sieradzkiego starostwa – na scenie wystąpili artyści z 15 ośrodków z Łasku, Zduńskiej Woli, Czastar, Pęczniewa, Witowa, Czepowa, Łodzi, Biskupic, Prusinowic, Aleksandrowa Łódzkiego, Rożdżał i Sieradza.

Festiwal nie jest konkursem. Nie ma w nim rywalizacji o miejsca i nagrody. Jest za to świetna zabawa dla wszystkich uczestników i widzów, będąca podsumowaniem żmudnej i ciężkiej pracy, włożonej w doskonalenie umiejętności scenicznych.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

14  15

16  17

18  19

20  21