^ Powrót na górę

 

 

Początek roku akademickiego w AHE

Rozmiar tekstu:

ahe
Miesiąc temu rok szkolny 2018/2019 rozpoczęli uczniowie, teraz czas na studentów. W sobotę 6 października odbyła się inauguracja roku akademickiego w sieradzkim Wydziale Zamiejscowym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

W uczelni na ul. Mickiewicza studiuje obecnie około 300 osób – na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Z tego 120 to studenci pierwszego roku, choć nabór wciąż trwa i liczba ta na pewno jeszcze się zmieni.

Jeśli chodzi o kierunki, to od lat niesłabnącą popularnością w Wydziale Zamiejscowym AHE (wcześniej WSHE w Sieradzu) cieszy się pedagogika, a od niedawna także bezpieczeństwo wewnętrzne, które można studiować również za pośrednictwem platformy zdalnego nauczania. – Oferta kształcenia online spotkała się z dużym odzewem naszych rodaków mieszkających poza granicami kraju i to oni stanowią obecnie najliczniejszą grupę osób studiujących bezpieczeństwo wewnętrzne w sposób zdalny. Są to trzy pełne roczniki – mówi Ewelina Dobrzyńska, specjalista ds. organizacyjnych.

Na inauguracji studentów powitał dziekan Wydziału Zamiejscowego, dr Jacek Cheda, który nakreślił najważniejsze cele uczelni na najbliższe lata. – Jednym z najistotniejszych wyzwań, jakie przed nami stoją, jest dostosowanie AHE do wymogów nowych przepisów o szkolnictwie wyższym. Mamy kształcić specjalistów, konkurencyjnych na rynku pracy. Ten, jak wiemy, jest bardzo trudny, bo zależny od koniunktury. Nasz absolwent musi umieć znaleźć pracę nie tylko w czasie hossy, ale również wówczas, gdy nadejdzie kryzys. Ma temu służyć znaczne wydłużenie czasu odbywania praktyk zawodowych, docelowo aż do pół roku. Oczywiście bardzo byśmy chcieli, żeby studenci zdobywali umiejętności praktyczne tu, na miejscu – powiedział Jacek Cheda. Temat kontynuował starosta sieradzki Mariusz Bądzior: – Region sieradzki dobrze się rozwija. Powstaje wiele nowych firm, które często mają problemy ze znalezieniem pracowników. Będzie więc dla was coraz więcej miejsca – zwrócił się do studentów.

Spotkanie zakończył wykład inauguracyjny, nawiązujący tematyką do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wygłosił go prof. Aleksander Woźny. O oprawę muzyczną inauguracji zadbał chór Cantate Deo z parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

24  25