^ Powrót na górę

 

 

Pracownicy starostwa szkolili się w stacji przeładunkowej

Rozmiar tekstu:

IMG 8450
Stacja Przeładunkowa Odpadów Komunalnych w Sieradzu zorganizowała dla urzędników Starostwa Powiatowego szkolenie dotyczące gospodarowania odpadami. Pracownicy Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska mieli jednocześnie okazję poznać specyfikę działalności SPOK.

Przez otwartą we wrześniu tego roku salę edukacyjną stacji przy ul. Dzigorzewskiej przewinęło się dotychczas 3 tys. dzieci – uczniów szkół z terenów gmin należących do Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”: miasta Sieradz oraz gmin Sieradz, Wróblew, Goszczanów i Warta. – Po dzieciach, które uczyły się u nas segregacji odpadów, zainteresowanie tego rodzaju zajęciami wyrazili sołtysi z gminy Wróblew, a po nich pracownicy Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sieradzu – mówi Karol Kaliński, mistrz zmiany SPOK.

Sala do zajęć o tematyce ekologicznej przy Dzigorzewskiej to pierwsza tak nowocześnie wyposażona pracownia co najmniej w województwie łódzkim, oczywiście jeśli chodzi o sale wykładowe poza szkołami. Uczestnicy zajęć poznają tu praktyczny aspekt gospodarki odpadami, obserwują pracę stacji i mają możliwość prześledzenia drogi, jaką śmieci pokonują od gospodarstwa domowego do wykorzystania jako surowce wtórne.

Pracownicy WRiOŚ starostwa pojawili się tam przede wszystkim po to, by zapoznać się z procesem segregacji i zagospodarowania odpadów. – Ta wiedza na pewno przyda im się jako pracownikom wydziału zajmującego się ochroną środowiska, ale też jako mieszkańcom, którzy na co dzień segregują śmieci w swoich gospodarstwach domowych – skomentował Mariusz Bądzior, wicestarosta sieradzki. W szkoleniu wziął również udział starosta Dariusz Olejnik, a także Piotr Szewczyk, dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” w Cekowie, jednostki nadrzędnej wobec sieradzkiej stacji.

Kolejnymi samorządowcami, którzy wyrazili zamiar wzięcia udziału w zajęciach, są radni gminy Sieradz oraz wójt Jarosław Kaźmierczak. Dzisiaj stację odwiedzili studenci Politechniki Łódzkiej.

T.O.

IMG 8391  IMG 8400

IMG 8414  IMG 8416

IMG 8419  IMG 8430

IMG 8453  IMG 8466

IMG 8473  IMG 8477

                                   IMG 8494