^ Powrót na górę

 

 

Pułk reprezentacyjny WP czeka na chętnych

Rozmiar tekstu:

wku
Chcesz związać swoją przyszłość z wojskiem? Jeśli cieszysz się dobrym zdrowiem i masz co najmniej 180 cm wzrostu, możesz zgłosić swoją kandydaturę do Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Informacje na temat naboru znajdziesz w sieradzkiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Pułk jest jednostką elitarną, a więc wymagającą. Służący w niej żołnierze co prawda nie odbywają trudnych ćwiczeń w terenie, ale za to przechodzą nie mniej wyczerpujący, a na pewno bardziej żmudny trening musztry. Co dostają w zamian? Oprócz pensji – satysfakcję z przynależności do wyjątkowej formacji wojskowej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych w kraju. Jej żołnierze biorą udział w uroczystościach państwowych na terenie całej Polski. Bywają też w Sieradzu. Ostatnio musztrę w ich wykonaniu można było podziwiać m.in. podczas obchodów święta Garnizonu Sieradz w październiku 2016 r.

Szczegółowych informacji na temat naboru do PRWP udziela WKU w Sieradzu, mieszczące się przy ul. Wojska Polskiego 78. Kontaktować się można osobiście lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 261 611 233. Komenda pracuje w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 7:30 – 15:30, a we wtorki w godz. 9:00 – 17:00.

T.O.