^ Powrót na górę

 

 

Powiatowy konkurs recytatorski

Rozmiar tekstu:

pbp2
Hanna Putyńska, uczennica sieradzkiej Katolickiej Szkoły Podstawowej zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Recytatorskim uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych „Opowiem wam wierszem…”, zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną.

W konkursowe szranki stanęło 19 uczestników z 11 szkół podstawowych z Barczewa, Ostrowa, Sieradza, Stolca, Wróblewa i Złoczewa. Uczestnicy wykonali utwory m.in. Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Oceniało ich jury w składzie: Monika Waraczyńska (logopeda, redaktor programowa „Naszego Radia”), Anna Kłaniecka (polonistka, reżyser teatralny) i Zofia Anna Olechnowicz, polonistka, bibliotekarka w PBP.

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Opowiem wam wierszem”

I miejsce:

Hanna Putyńska – Katolicka Szkoła Podstawowa w Sieradzu

II miejsce:

Maciej Ludziejewski – Szkoła Podstawowa w Złoczewie

III miejsce:

Zuzanna Palma – Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz w Sieradzu

Wyróżnienia:

Oliwia Mielczarek – Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz w Sieradzu

Roksana Krawniak – Szkoła Podstawowa w Stolcu

Julia Szafarz – Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa nr 9 w Sieradzu

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI KONKURSOWYCH:

1. SP Wróblew – opiekun: Sylwia Kolasa

Zofia Swiniarska: „Kołysanka” (Cz. Miłosz)

Paweł Kurczewski: „Moja piosnka” (C.K. Norwid)

2. SP nr 4 Sieradz – opiekun: Urszula Bednarek

Maja Marek: „Życie to nie teatr” (E. Stachura)

Bartosz Kamiński: „Przyjaciele” (A. Mickiewicz)

3. ZSP Barczew – opiekun: Agata Drajling

Krzysztof Olbiński: „Skumbrie w tomacie” (K.I. Gałczyński)

Oliwia Płachta: „Pożegnanie poezji” (T. Kubiak)

4. Katolicka SP – opiekun: Aurelia Margraf

Hanna Putyńska: „Żona Wacia” (K.I. Gałczyński)

5. SP nr 9 Sieradz – opiekun: Alicja Barczewska

Maria Zielińska: „Noc” (K.K. Baczyński)

Julia Szafarz: „Miłość szczęśliwa” (W. Szymborska)

6. SP Złoczew – opiekun: Anna Jagieła

Maciej Ludziejewski: „Pierwsza fotografia Hitlera” (W. Szymborska)

7. SP Charłupia Mała – opiekun: p. Katarzyna Miziała

Michalina Olemborska: „Wybrzeża pełne ciszy” (K. Wojtyła)

8. SP Ostrów – opiekun: Karolina Nowak

Wiktoria Siwczak: „Wędrówka” (D. Wawiłow)

Agata Witkowska: „Nic dwa razy...” (W. Szymborska)

9. SP Stolec – opiekun: Magdalena Krzemianowska

Marcelina Cała: „Tędy jutro odejdę” (Włodzimierz Pietrzak)

Roksana Krawniak „List z Sybiru” (A. Oppman)

10. SP Gminy Sieradz – opiekun: (Małgorzata Perkowska)

Zuzanna Palma: „Rozmowa z kamieniem” (W. Szymborska)

Oliwia Milczarek: „Kot w pustym mieszkaniu” (W. Szymborska)

11. SP nr 1 Sieradz – opiekun: Anna Kuras

Wiktoria Pinakiewicz: „Elegia o... chłopcu polskim” (K.K. Baczyński)

Izabela Radzka: „Nic dwa razy” (W. Szymborska)

T.O.

1  3

4  5

6  7

9  8

10  11