^ Powrót na górę

 

 

Powstańcza wystawa już otwarta

Rozmiar tekstu:

wystawa
W holu na parterze Starostwa Powiatowego w Sieradzu można już oglądać wystawę „Sieradzanie w powstaniu warszawskim”. Jest to pierwszy z kilku akcentów, którymi Powiat podkreśli przypadającą w tym roku 75. rocznicę wybuchu powstania.

Wystawa składa się z 14 plansz, przedstawiających sylwetki mieszkańców regionu sieradzkiego, którzy 75 lat temu stanęli do walki w okupowanej stolicy. Ekspozycję można oglądać od poniedziałku 29 lipca przez około dwa tygodnie w godzinach pracy starostwa – od 7:30 do 15:30, za wyjątkiem 1 sierpnia, kiedy to będzie ona czynna znacznie dłużej.

Właśnie 1 sierpnia o godz. 19:00 w sali konferencyjnej na I piętrze starostwa odbędzie się spotkanie poświęcone 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Złożą się na nie trzy wystąpienia:

1. „Chłopcy silni jak stal, czyli Szare Szeregi w powstaniu warszawskim” – harcmistrz Piotr Lewandowski z Hufca ZHP Sieradz.

2. „Sieradzanie w powstaniu warszawskim” – Jan Pietrzak, historyk i regionalista sieradzki.

3. „Ks. Apolinary Leśniewski ps. Maron – kapelan AK w powstaniu warszawskim” – Ewelina Ślązak, historyk z IPN w Łodzi, autorka biografii i ks. Leśniewskim.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11