^ Powrót na górę

 

 

ŁODR w Kościerzynie w nowej siedzibie

Rozmiar tekstu:

koscierzyn
Kościerzyński oddział Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach działa już w nowej siedzibie. Po kilkumiesięcznym remoncie, jej budynek został oficjalnie oddany do użytku przez Tomasza Koperę, p.o. dyrektora ŁODR.

Ponadstuletni dwór Prądzyńskich, będący dotychczasową siedzibą ŁODR w Kościerzynie, opustoszał. Pracownicy przenieśli się już do nowego obiektu, położonego niedaleko, bo w tym samym parku dworskim. Dotychczas była tu kuchnia ze stołówką i pokoje hotelowe. Po remoncie dwa pierwsze obiekty zostały, a z część pokoi przerobiono na pomieszczenia biurowe.

Remont nowej siedziby trwał od października 2018 do końca stycznia 2019 roku i kosztował nieco ponad 1,3 mln zł. Inwestycja polegała na dociepleniu budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie kotła centralnego ogrzewania na kocioł opalany peletem, wymianie części instalacji ogrzewania, a także remoncie pomieszczeń biurowych, sali konferencyjnej i pokoi gościnnych z łazienkami.

Co dalej z pustym już dworem? Jak wyjaśnia Tomasz Kopera, p.o. dyrektor ŁODR w Bratoszewicach, zabytkowy budynek w najbliższych dwóch latach czeka modernizacja.

T.O.

1  2

3  4

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15