^ Powrót na górę

 

 

Warsztaty z Natalią Talarek-Oswald

Rozmiar tekstu:

pbp
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu gościła dzieci z Przedszkola nr 2. Maluchy wzięły udział w zajęciach plastyczno-literackich, prowadzonych przez Natalię Talarek-Oswald, malarkę, ilustratorkę i pedagoga.

Spotkanie było połączeniem plastyki, muzyki, rytmiki i literatury. – Przedszkolaki poznawały wiersze klasyków: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Danuty Wawiłow. Do utworów tych rysowaliśmy, malowaliśmy i wyklejaliśmy. Chciałam też, by dzieci wsłuchały się w rytmikę wiersza, poznali, czym jest rym i próbowały ten rytm wyłapać. Oczywiście nauka ma na tym etapie formę zabawy. Im więcej takich zajęć stymulujących zmysły, tym lepiej – mówi Natalia Talarek-Oswald.

Autorka zajęć jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. w Łodzi (Wydział Grafiki i Malarstwa, specjalizacja: malarstwo). W latach 2007-2008 odbyła Stypendium Socrates Erasmus w Accademia di Belle Arti di Catania we Włoszech. W 2010 przeszła kurs ilustracji w książkach dla dzieci w Accademia Drosselmeier – scuola per librai e giocattolai e centro studi letteratura per ragazzi w Bolonii. W 2012 r. założyła Studio Tęczówka – pracownię warsztatową i ilustratorską, zajmującą się organizacją i prowadzeniem warsztatów plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z instytucjami kultury, bibliotekami i szkołami.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu „Na początku było Słowo… a potem powstały książki”. Było to ostatnie przedsięwzięcie, które sieradzka PBP przygotowała w ramach tego projektu.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7