^ Powrót na górę

 

 

Narodowe Święto Niepodległości w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

11 listopada
W niedzielę 10 listopada piknik pod hasłem „Służymy Niepodległej” w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia i Capstrzyk Niepodległości na placu przy ul. Kościuszki, a dzień później – uroczystości przy pomniku marszałka Piłsudskiego. Tak Sieradz uczci 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sieradz jest jednym z 34 miast w Polsce, w których w przeddzień Święta Niepodległości odbędą się pikniki „Służymy Niepodległej”. W programie imprezy znajdują się pokazy sprzętu wojskowego (m.in. czołgu Leopard, haubicy Krab, moździerza Rak, wyrzutni rakietowej Langusta i transportera opancerzonego Rosomak), wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, występy artystyczne oraz – na zakończenie – wieczorny Capstrzyk Niepodległości. Ta pierwsza część obchodów odbędzie się w godz. od 11 do 17 w koszarach sieradzkiej brygady, a druga – o godz. 17 na placu przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

Poniedziałek 11 listopada to już dzień Święta Niepodległości. Jego obchody rozpocznie msza święta w Bazylice Mniejszej o godz. 10:00. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą najpierw pod pomnik „Poległym za Ojczyznę” na ul. Kościuszki, a następnie na plac marszałka, gdzie odbędzie się główna uroczystość.

Współorganizatorami wydarzeń z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości są: 15 SBWD, Powiat Sieradzki i Miasto Sieradz.

PROGRAM OBCHODÓW 11 LISTOPADA 2019:

Godz. 9:40 - zbiórka pocztów sztandarowych przed wejściem do Bazyliki Mniejszej

Godz. 10:00 - uroczysta msza święta

Godz. 11:30 - złożenie kwiatów przy pomniku „Poległym za Ojczyznę”

(ul. Kościuszki) przez Starostę Sieradzkiego i Prezydenta Miasta Sieradza

Godz. 11:50 - uroczystość na placu przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego:

- podniesienie flagi państwowej

- wystąpienie okolicznościowe Starosty Sieradzkiego

- Apel Pamięci

- salwa honorowa

- składanie kwiatów przez delegacje

- koncert Miejskiej Orkiestry Dętej OSP w Sieradzu

Godz. 12:30 - zakończenie uroczystości

T.O.

1  2