^ Powrót na górę

 

 

Płk Daniłowski nowym dowódcą 15 SBWD

Rozmiar tekstu:

brygada
W czwartek 7 listopada dowództwo nad 15 Sieradzką Brygadą Wsparcia Dowodzenia objął płk Wojciech Daniłowski. Jednostka, którą przez najbliższe lata będzie kierował, nie jest dla niego nowa. W początkach kariery wojskowej płk Daniłowski służył w niej przez kilkanaście lat.

Nowy dowódca przejął obowiązki od płk. Krzysztofa Rawskiego, który tymczasowo, przez około miesiąc, zastępował poprzedniego – płk. Rafała Krupę. – Znam potencjał, jakim będę dysponował oraz wasze dotychczasowe zaangażowanie w realizację zadań łączności. Jestem przekonany, że wspólną pracą i służbą będziemy razem realizować stawiane przed nami zadania na jak najwyższym poziomie – powiedział płk Daniłowski podczas uroczystego apelu w brygadzie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy jednostki i samorządowcy. Wśród zaproszonych gości był również starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Wojciech Daniłowski pochodzi z Zambrowa. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu, Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (studia magisterskie na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji), Collegium Civitas (studia podyplomowe: zarządzanie bezpieczeństwem publicznym) i Akademii Obrony Narodowej (studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia).

Służbę wojskową rozpoczął w 1986 r. jak podchorąży WSOWŁ w Zegrzu. Cztery lata później przybył do Sieradza, gdzie pełnił obowiązki kolejno: dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, szefa sztabu batalionu oraz dowódcy batalionu. W 2013 został szefem Wydziału Szkolenia Specjalistycznego Dowództwa Garnizonu Warszawa. Później, w latach 2015-2018, dowodził 24 polową Techniczną Bazą Wojsk Łączności w Opolu. Kilka miesięcy temu został szefem szkolenia DGW, by 7 listopada objąć dowództwo 15 SBWD.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25