^ Powrót na górę

 

 

Pieniądze na przejścia dla pieszych

Rozmiar tekstu:

razem bezpieczniej
Do 19 lutego 2020 roku samorządy i organizacje pożytku publicznego mogą składać wnioski o dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Pieniądze z tegorocznej edycji będą przeznaczone na budowę nowych przejść dla pieszych.

W skali kraju jest to 6 mln zł. Maksymalna kwota dotacji na jeden projekt wynosi 100 tys. zł. Każde województwo przekazuje do MSWiA maksimum 20 projektów. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. „Tegoroczna rezerwa zostanie w całości rozdysponowana na realizację projektów w celu szczegółowym „Bezpieczne przejścia dla pieszych”” – czytamy w piśmie, skierowanym do samorządów przez Wojewodę Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

Propozycje projektów należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 19 lutego br. na adres Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi oraz w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 42 664 14 40, zaś wnioski o dofinansowanie są do pobrania na stronie internetowej lodzkie.eu.

T.O.