^ Powrót na górę

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja. Obchody w czasie pandemii

Rozmiar tekstu:

konstytucja
Trzeciego maja tradycyjnie pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Sieradzu delegacje złożyły kwiaty. W ten sposób przypadającą tego dnia rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciły również władze samorządowe Powiatu Sieradzkiego.

– Pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych i tworzących je ludziach powinna być kultywowana niezależnie od sytuacji, co więcej, to właśnie w momentach trudnych, takich jak ten, w którym właśnie się znajdujemy, tym bardziej musimy okazywać jedność i patriotyzm – powiedział starosta sieradzki Mariusz Bądzior. Ten trudny moment to pandemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią ograniczenia w gromadzeniu się ludzi. Stąd wyjątkowe środki bezpieczeństwa w postaci maseczek ochronnych.

Kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele sieradzkich samorządów, służby mundurowe, harcerze i partie polityczne. Delegację Powiatu Sieradzkiego tworzyli: starosta Mariusz Bądzior, wicestarosta Kazimiera Gotkowicz, członek Zarządu Powiatu Jan Hankiewicz i przewodnicząca Rady Powiatu Olga Kołoszczyk. Honorową wartę pod pomnikiem zaciągnęli żołnierze 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia oraz instruktorzy Hufca ZHP Sieradz.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30