^ Powrót na górę

 

 

Mieczysław Frasunkiewicz patronem ronda

Rozmiar tekstu:

pzd2
Mieczysław Frasunkiewicz, zmarły w 2012 r. wieloletni pracownik Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu i sieradzkich służb drogowych, został patronem ronda na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Zwierzyńcu (gm. Brąszewice).

Przy rondzie w Zwierzyńcu na krótkiej uroczystości nadania imienia spotkali się przedstawiciele sieradzkiego samorządu powiatowego, synowie Mieczysława Frasunkiewicza Dominik i Marcin oraz – w wyjątkowo licznym składzie – drogowcy z PZD, jego dawni współpracownicy. – Zazwyczaj patronami dróg, ulic i rond są znani politycy, pisarze, artyści lub wyjątkowe wydarzenia historyczne. My mamy dziś zaszczyt nadać rondu imię drogowca, świetnego fachowca w swojej dziedzinie, bardzo zasłużonego dla sieradzkiego drogownictwa. Dla nas, pracowników służb drogowych, jest to bardzo ważne – mówił Robert Piątek, dyrektor PZD w Sieradzu, rozpoczynając uroczystość. Wzięli w niej udział również m.in. Mariusz Bądzior, wicestarosta sieradzki, Michał Wzgarda, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego oraz Karol Misiak, wójt gminy Brąszewice. Uroczystego odczytania aktu nadania imienia dokonał dyrektor PZD.

Formalnie o nadaniu imienia rondu w Zwierzyńcu zdecydowała Rada Gminy Brąszewice. Uchwała została przyjęta 17 grudnia 2015 r. Z inicjatywą takiego uczczenia pamięci po Mieczysławie Frasunkiewiczu wyszedł Zarząd Powiatu Sieradzkiego, przyjmując 12 listopada 2015 r. uchwałę o wystąpieniu do Rady Gminy Brąszewice z taką właśnie propozycją. Pomysł ten został wcześniej skonsultowany z rodziną Mieczysława Frasunkiewicza. – Nie miałem przyjemności osobistego poznania pana Frasunkiewicza, ale z opowieści wiem, że był to człowiek zacny, godny uhonorowania w taki sposób – powiedział wójt Brąszewic.

Jako kierownik działu technicznego PZD, Mieczysław Frasunkiewicz w latach 2010-2011 zaangażowany był w realizację przebudowy drogi powiatowej Brzeźnio – skrzyżowanie Czartoria-Godynice, drogi, której częścią jest rondo w Zwierzyńcu. Jest to jedyne rondo na drogach powiatowych w powiecie sieradzkim, a Mieczysław Frasunkiewicz był inicjatorem jego budowy. W drogownictwie przepracował on łącznie 41 lat. Zmarł 28 maja 2012 r. po walce z chorobą.

T.O.

IMG 6714  IMG 6718

IMG 6733  IMG 6755

IMG 6762  IMG 6766

IMG 6769  IMG 6771

IMG 6779  IMG 6782

IMG 6785  IMG 6798

akt nadania