^ Powrót na górę

 

 

Powiat złoży dwa wnioski do PRGiPID

Rozmiar tekstu:

pzd
Powiat Sieradzki przygotowuje się do tegorocznej edycji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu złoży wnioski o dofinansowanie remontu dwóch dróg.

Będzie to drugi etap rozpoczętej w 2018 r. przebudowy drogi Wróblew – Wągłczew – Gruszczyce. Obecnie trwają prace na odcinku z Wróblewa do Wągłczewa. W przyszłym roku inwestycja ta byłaby kontynuowana od Wągłczewa do Gruszczyc w gminie Błaszki (prawie 5 km).

Koszt drugiej części przebudowy tego ciągu drogowego to 6,2 mln zł. Gmina Błaszki deklaruje wsparcie inwestycji kwotą miliona złotych. Maksymalne dofinansowanie z PRGiPID może wynieść 3 mln. Powiat dołożyłby więc do tego zadania 2,2 mln.

Drugi wniosek, planowany do złożenia przez Powiat w ramach PRGiPID, dotyczy pierwszego etapu przebudowy drogi Brzeźnio – Lipno w gminie Brzeźnio, na odcinku z Brzeźnia do Rembowa. Wartość zadania (tzn. pierwszego etapu) to 5,5 mln zł. Planowane dofinansowanie z PRGiPID to 2,7 mln. Samorząd gminny dofinansuje inwestycję w kwocie 605 tys. Powiat przeznaczy na nią 2,1 mln zł.

Termin składania wniosków do PRGiPID mija 15 września. Wnioskodawcy mogą uzyskać połowę kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 3 mln zł.

T.O.