^ Powrót na górę

 

 

Początek remontu drogi Brzeźnio-Rembów

Rozmiar tekstu:

pzd
Na sierpniowej sesji Rada Powiatu Sieradzkiego przyjęła uchwałę o ujęciu w powiatowym budżecie na 2019 rok kwoty 5,5 mln zł na przebudowę drogi powiatowej z Brzeźnia do Rembowa.

Powiat Sieradzki już dwukrotnie próbował pozyskać dofinansowanie zewnętrzne na remont drogi Brzeźnio-Rembów, składając wnioski do rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Za każdym razem jednak pieniędzy było za mało. – Ponieważ nawierzchnia ulega coraz większej degradacji, podejmujemy kolejną próbę i dosłownie za kilka dni po raz trzeci składamy wniosek do programu. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie, zadanie zrealizujemy w przyszłym roku – wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Będzie to kontynuacja prac, które już się rozpoczęły. Na odcinku tej drogi w samym Brzeźniu trwa właśnie przebudowa 200-metrowego fragmentu, realizowana z budżetu Powiatu Sieradzkiego. Zadanie obejmuje wzmocnienie i poszerzenie nawierzchni oraz regulację zjazdów. Koszt: 155 tys. zł. Wykonawcą jest miejscowa firma: Sieradzkie Kruszywa Mineralne z Bronisławowa (gm. Brzeźnio).

Suma 5,5 mln to całkowity koszt przebudowy drogi Brzeźnio-Rembów. Przy planowanym dofinansowaniu z PRGiPID wynoszącym nieco ponad 2,7 mln i dotacji z budżetu Gminy Brzeźnio w wysokości 605 tys., Powiat przeznaczy na tę inwestycję 2,1 mln.

T.O.

1  2

3  4