^ Powrót na górę

 

 

Droga Bartochów-Tubądzin. Dyskusje nad projektem

Rozmiar tekstu:

pzd
Trwają przygotowania do przebudowy drogi powiatowej Bartochów-Tubądzin, łączącej gminy Warta i Wróblew. Dokumentacja techniczna, która właśnie powstaje, będzie podstawą do ubiegania się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Po opracowaniu map do celów projektowych, projektant konsultował z Powiatowym Zarządem Dróg koncepcje przebudowy drogi. – To jest ten moment, w którym możemy jeszcze przedstawić ewentualne uwagi i wprowadzić korekty. Wątpliwości i problemy są praktycznie zawsze. Tym razem dotyczą one odwodnienia drogi, dlatego chcemy położyć na to szczególny nacisk i uporządkować gospodarkę wodną w pasie drogowym – mówi Tomasz Baliński, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego.

W niektórych miejscach zbudowanie dobrego systemu odwodnieniowego będzie niemożliwe, bo pas drogowy jest za wąski. Dlatego też, jak informuje dyrektor PZD Robert Piątek, konieczne będzie wykupienie gruntów wzdłuż drogi. Bez tego po prostu nie będzie gdzie umieścić elementów pasa drogowego.

W kolejnym etapie przygotowań do przebudowy drogi, w miejscowościach objętych inwestycją zostaną zorganizowane konsultacje społeczne. Mieszkańcy będą mieli okazję wypowiedzieć się m.in. na temat lokalizacji zjazdów na posesje i pola uprawne.

T.O.