^ Powrót na górę

 

 

Ostatni nowy budynek w Obwodzie Drogowym

Rozmiar tekstu:

pzd
Na terenie Obwodu Drogowego Powiatowego Zarządu Dróg przy ul. Zakładników w Sieradzu stanął ostatni obiekt – nowy magazyn soli. Tym samym dobiegło końca trwające od 2015 r. przenoszenie obwodu z ul. Podzamcze.

Przypomnijmy – na mocy porozumienia, zawartego w październiku 2014 r. przez starostę sieradzkiego Dariusza Olejnika z prezydentem miasta Jackiem Walczakiem, samorządy Powiatu i Miasta zamieniły się działkami: teren przy ul. Podzamcze, na którym do niedawna znajdował się OD, częściowo objęty był projektem rewitalizacji, dlatego konieczne było podpisanie aktu notarialnego pozwalającego miastu na zagospodarowanie przekazanej działki. W zamian Powiat otrzymał grunty przy ul. Zachodniej, położone za Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. Jeszcze w 2014 r. PZD rozpoczął przygotowania do budowy nowego obwodu. Zadanie to, rozłożone na kilka lat, dobiegło właśnie końca, choć drogowcy są już w nowym miejscu od dawna.

Ostatni magazyn powstał w południowo-wschodniej części hektarowej działki. Jego trwająca od października budowa właśnie dobiega końca. Obiekt powstał w całości za pieniądze z budżetu Powiatu Sieradzkiego. Kosztował nieco ponad milion złotych.

T.O.

1  2

3  4

5  6