^ Powrót na górę

 

 

Rajd szlakiem sieradzkiej „eski”

Rozmiar tekstu:

broszki
W Broszkach (gm. Złoczew) Lokalna Grupa Działania „Szlakiem sieradzkiej eski” zorganizowała w niedzielę festyn promujący wycieczki rowerowe i jazdę konną.

Przez trzy gminy powiatu sieradzkiego – Warta, Brąszewice, Brzeźnio i Złoczew – przejechała 80-osobowa grupa rowerzystów, uczestników rajdu „W siodle i na siodełku”, promującego turystykę rowerową i konną. Część konna jechała z kolei od Grójca Wielkiego do Broszek w gminie Złoczew. Tu – na placu przy dyskotece „Chicago Club” – odbył się finał akcji, festyn rodzinny.

Trasa rajdu rowerowego liczyła około 50 kilometrów po terenach gmin wchodzących w skład LGD „Szlakiem sieradzkiej eski”. – Przedsięwzięcie ma na celu promowanie turystyki rowerowej i konnej. Sądząc po zainteresowaniu, pomysł był dobry. Widać, że mieszkańcy chcą poznawać swoje okolice – mówiła podczas pikniku prezes LGD Jadwiga Wysocka.

Na festynie promowano również lokalne produkty, głównie potrawy, ale też muzykę. Tę ostatnią zapewniły zespoły „Kumpele Wróbele” z Wróblewa i „Złoczewianie” ze Złoczewa.

T.O.

broszki1  broszki2

broszki3  broszki4

broszki5  broszki6