^ Powrót na górę

 

 

Kabaret „Neonówka” w hali sportowej II LO

Rozmiar tekstu:

kabaret
Około 800 osób zasiadło w piątkowe popołudnie na widowni w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Wystąpił tam kabaret „Neonówka”.

Ten jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów przedstawił swój najnowszy program „Pielgrzymka do miejsc śmiesznych”.

Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Do Sieradza przyjechali widzowie m.in. ze Złoczewa, Zduńskiej Woli, Warty, Poddębic i Szadku.

Dzięki tego typu imprezom hala przy „Żeromskim” nawiązuje do czasów swojej świetności. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku były tam organizowane zawody sportowe rangi ogólnopolskiej. Teraz obiekt otwarty jest również na wydarzenia kulturalne. – Żadna placówka kulturalna w Sieradzu nie dysponuje salą mogącą pomieścić tyle osób, dlatego nasza hala sportowa może być pewną alternatywą dla organizatorów imprez masowych w mieście – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO w Sieradzu.

Było to już drugie tak duże przedsięwzięcie kulturalne w ostatnim czasie. Rok temu w hali „Żeromskiego” odbył się koncert operowy z udziałem m.in. Kazimierza Kowalskiego, Małgorzaty Kulińskiej, Andrzeja Niemierowicza i Mirosława Niewiadomskiego.

T.O.

IMG 8330  IMG 8336

IMG 8354  IMG 8408

IMG 8429  IMG 8454

IMG 8314  IMG 8307