^ Powrót na górę

 

 

W Sieradzu powstał Klub Miłośników Fantastyki

Rozmiar tekstu:

pbp1
W powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu spotkała się grupa inicjatywna Klubu Miłośników Fantastyki. Jego pomysłodawcą jest Tomasz Stępiński, a bezpośrednim impulsem do działania – spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, pisarzem książek fantasy.

W spotkaniu organizacyjnym wzięło udział 14 osób. Po wstępie Pawła Jezierskiego każdy z uczestników opowiedział o swoich ulubionych pisarzach i książkach. Jak to w grupie inicjatywnej, nie mogło zabraknąć rozmowy o oczekiwaniach odnośnie KMF. Klubowicze wspólnie doszli do wniosku, że chcieliby poznawać nowe powieści i opowiadania z gatunku fantastyki, spotykać się z innymi czytelnikami, wymieniać z nimi poglądy, a także grać w gry planszowe i fabularne. Okazało się, że kilku uczestników chciałoby też przedstawić własną twórczość literacką i poddać ją ocenie pozostałych klubowiczów.

Uczestnicy ustalili, że spotkania KMF będą się odbywać dwa razy w miesiącu. Najbliższe zaplanowano na czwartek 26 marca o godz. 17.20. tematem spotkania będzie wówczas opowiadanie Jarosława Błotnego „Multiplum”.

T.O.

IMG 0894  pbp3

pbp4  pbp5