^ Powrót na górę

 

 

Nauczycielka SOSW „Miłosiernym Samarytaninem"

Rozmiar tekstu:

sosw
Sieradzanka Sylwia Wojtyniak, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu i członek zarządu Stowarzyszenia „Ab Ovo”, została uhonorowana tytułem „Miłosiernego Samarytanina roku 2015” w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza z Krakowa.

W plebiscycie głosowało 1175 osób z całej Polski. Kandydaci zostali zgłoszeni w dwóch kategoriach: pracowników służby zdrowia oraz osób bezinteresownie niosących pomoc drugiemu człowiekowi. Łącznie w plebiscycie wzięło udział 105 osób. Jedną z nich była Sylwia Wojtyniak z Sieradza.

Opisy wszystkich wyróżnionych można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Wolontariat św. Eliasza. Sieradzanka została tam przedstawiona jako osoba, która „potrafi z własnych pieniędzy (dyskretnie) opłacić uczniowi udział w wycieczce, na którą nie stać jego rodziców” i która „jest osobą nie na dzisiejsze czasy: gdy każdy myśli tylko o sobie, jest zabiegany i nie ma czasu dla innych – ona przeciwnie”, ponadto „miłość bliźniego jest przez nią okazywana w sposób uporządkowany, tzn. nie odbywa się kosztem najbliższych – jest oddaną rodzinie żoną, matką, córką i wnuczką”.

Wyróżnienie Sylwia Wojtyniak odebrała podczas Gali Finałowej, która odbyła się w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

T.O.