Święto ulicy Traugutta z udziałem ZPWP

Rozmiar tekstu:

zpwp
Wychowankowie Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu wzięli udział w obchodach święta ulicy Romualda Traugutta w Łodzi. Młodzież z powiatu sieradzkiego pojechała do stolicy województwa na zaproszenie Łódzkiego Domu Kultury.

ŁDK świętował imieniny patrona swojej ulicy, połączone z finałem dni otwartych. Dla młodzieży z województwa udostępniona została ROSA, czyli Regionalna Otwarta Scena Artystyczna. Na niej to wystąpiły m.in. dwie grupy taneczne, „Takt i „Rytm”, działające w ZPWP pod opieką Beaty Toboły. – Na zaproszenie gospodarzy gościliśmy tam z naszymi tancerzami, ale oprócz tańca udzielaliśmy, a jakże, wywiadów do łódzkich mediów – mówi Izabela Sufleta, dyrektor ZPWP.

Sieradzka placówka z ŁDK współpracuje już od kilku lat, a jednym z elementów tej współpracy jest udział dzieci z ZPWP w ekologiczno-artystycznym projekcie Kolorowa Lokomotywa. W tym roku po raz pierwszy w historii tego przedsięwzięcia zaplanowane do realizacji działania zainauguruje grupa plastyczna ZPWP. Inauguracja ta nastąpi w poniedziałek 27 czerwca.

T.O.

1  2

3  4

5  6

8  9

10  11

12  13