^ Powrót na górę

 

 

Podziękowania od Zumba Queens

Rozmiar tekstu:

zumba
Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo Zumba Queens podsumowało swoją działalność i podziękowało osobom, którzy przyczynili się do jego sukcesu. Sukcesem tym było piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie „Produkcik” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Zumba Queens działały od 1 grudnia 2015 do 31 maja 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, choć zakres ich działalności rozciągał się na wszystkich mieszkańców powiatu sieradzkiego. Firma ta powstała w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”, nastawionego na przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Podsumowanie zorganizowano w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Sieradzu. Tam też Zumba Queens wręczyły pisemne podziękowania „za życzliwość, zainteresowanie działaniami oraz promowanie ich w środowisku lokalnym”. Otrzymali je: starosta Powiatu Sieradzkiego Mariusz Bądzior, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sieradzu Elżbieta Cieślak, dyrektor I LO w Sieradzu Grzegorz Pietrucha, prezydent Sieradza Paweł Osiewała, reporter Dziennika Łódzkiego Paweł Gołąb, przewodnicząca Rady Rodziców „Jagiellończyka” Małgorzata Jurkowska, projektant stoiska promocyjnego Zumba Queens podczas finału „Produkcika” Agata Pawlaczyk, konsultanci Witold Marcinkowski i Jacek Paś, Regionalna Izba Gospodarcza, pracownik RIG Renata Kurzawska oraz lokalna rozgłośnia Nasze Radio.

Specjalne podziękowania trafiły na ręce Jowity Królikowskiej, nauczycielki wychowania fizycznego i podstaw przedsiębiorczości, która była opiekunem Zumba Queens.

– Życzę wam rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, już nie w szkole, ale na rynku firm w regionie. Macie potencjał i sporo już wiecie o prowadzeniu firmy – mówiła podczas spotkania w RIG Elżbieta Cieślak ze Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

Firmę Zumba Queens tworzyło dziewięć uczennic klasy IIF o profilu menedżersko-ekonomicznym. Jak przystało na prawdziwe przedsiębiorstwo, spółka miała kadrę zarządzającą, choć udziały wszystkich współwłaścicielek były równe: każda wniosła po 5 zł kapitału początkowego. Dyrektorem naczelnym była Izabela Leśniczak, dyrektorem ds. marketingu Zuzanna Paś, a dyrektorem ds. finansowych Marta Marcinkowska. Pozostałe współwłaścicielki to Paulina Piechota, Aleksandra Zięciak, Katarzyna Jaros, Kinga Ruszkowska, Dagmara Świętczak i Wiktoria Paś.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  13