^ Powrót na górę

 

 

Jowita Królikowska laureatką konkursu

Rozmiar tekstu:

nauczyciel roku
Nauczycielka wychowania fizycznego oraz podstaw przedsiębiorczości I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, Jowita Królikowska, została laureatką konkursu Nauczyciel Roku 2016. Wyróżnienia wręczono podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Sieradzanka pojechała do stolicy jako jedna z 13 finalistów – nauczycieli z całego kraju. – Już samo zaproszenie na galę i fakt, że znalazłam się w kilkunastoosobowym gronie najlepszych, jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem – mówi Jowita Królikowska. Nauczycielem Roku zostać się co prawda nie udało, jednak wszyscy finaliści otrzymali tytuł laureata.

Udział w konkursie jest wyróżnieniem nie tylko dla nauczycieli, ale również dla szkół, w których pracują. Dlatego dyrektor „Jagiellończyka” Grzegorz Pietrucha przywiózł z Zamku Królewskiego tytuł honorowy Szkoła na Medal.

Tytułem Nauczyciela Roku 2016 uhonorowano Joannę Urbańską, nauczycielkę Gimnazjum w Susku. Wyróżnienia otrzymali: Ewa Katarzyna Luks z I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie i Radosław Potrac ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Warszawie. Galę finałową prowadziła Katarzyna Dowbor.

Konkurs Nauczyciel Roku już od 15 lat organizuje tygodnik „Głos Nauczycielski” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Jego celem jest wyróżnienie tych nauczycieli, którzy wyróżniają się nietuzinkowym podejściem do zawodu, rozwijają pasje uczniów i prowadzą pozalekcyjną działalność społeczną.

T.O.