^ Powrót na górę

 

 

Konkurs o energetyce odnawialnej w ZSP nr 1

Rozmiar tekstu:

konkurs
Ogromne zainteresowanie II edycją Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu i Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej. W jego szkolnym etapie wzięło udział aż 1966 uczniów z 71 szkół z całego kraju.

Zainteresowanie konkursem świetnie pokazuje załączona poniżej mapka. Naniesiono na niej punkty oznaczające miejscowości, w których młodzież przystąpiła do etapu szkolnego. Odbył się on praktycznie w całym kraju – od Gdańska po Katowice i od Szczecina po Lublin. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu 60 minut testu składającego się z 40 pytań.

W stosunku od I, ubiegłorocznej edycji konkursu, II ma nieco zmienioną formułę. – Przede wszystkim podzieliliśmy go na trzy etapy, zamiast dwóch w I edycji. Zwycięzcy części szkolnej wezmą udział 1 marca w etapie okręgowym, który odbędzie się w „Mechaniku” oraz w placówkach partnerskich: Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim, Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej we Wrocławiu, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jana Pawła II w Gnieźnie, Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu, Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej oraz w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie. W etapie tym uczniowie będą musieli rozwiązać 5 zadań oraz test składający się z 40 pytań. Na całość będą mieli 90 minut. Etap trzeci będzie już finałowy i potrwa dwa dni, a odbędzie się 4 i 5 kwietnia 2017 r. w „Mechaniku” – mówi Michał Kluba, nauczyciel ZSP nr 1 w Sieradzu, pomysłodawca konkursu. Dodajmy tylko, że finaliści (po dwie najlepsze osoby z każdego okręgu) zmierzą się z testem oraz z zadaniami: laboratoryjnym i praktycznym.

Honorowy patronat nad konkursem objął starosta sieradzki Mariusz Bądzior, Stowarzyszenie Polski Ruch Czystej Produkcji i Ministerstwo Energii, zaś patronat merytoryczny nad nim sprawują firmy: „Hewalex”, „Galmet”, „Eko Technology Robert Grubski”, „Tinby” i „Viessmann”.

Dla przypomnienia – w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w 2016 r. wzięło udział 70 uczniów techników z całego kraju. Zwyciężył w nim Rafał Rechnio z Zespołu Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy. Drugie miejsce zajęli: Damian Kujda z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach i Dariusz Sobczyk z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie. Trzeci był Paweł Karnówka, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

T.O.

mapa

plakat