^ Powrót na górę

 

 

Koniec zimowej sesji egzaminacyjnej

Rozmiar tekstu:

egzaminy
Zakończyła się zimowa sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Dla wielu uczniów techników jest on ważniejszy i bardziej wymagający niż matura, bo po zakończeniu szkoły pozwala od razu podjąć pracę w zawodzie.

Z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych, zarządzanych przez Powiat Sieradzki, do sesji zimowej przystąpili uczniowie dwóch placówek – obu zespołów szkół ponadgimnazjalnych (Nr 1 i Nr 2) w Sieradzu. W wielu kwalifikacjach zdawalność wyniosła 100 procent.

Z wyników cieszą się uczniowie, ale i cieszą się dyrektorzy. – Jesteśmy szkołą zawodową, kształcącą na poziomie technikalnym i zasadniczym, dlatego do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe przywiązujemy bardzo dużą wagę. Młodzież przychodzi do nas przede wszystkim po zawód, a dopiero na drugim miejscu stawia maturę. Tym bardziej należy się cieszyć ze świetnych wyników – mówi Magdalena Marciniak, dyrektor ZSP Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej. W części praktycznej egzaminów szkoła na Zamkowej osiągnęła wynik 86 proc., zaś w części pisemnej – 76 proc. 20 uczniów zdało na 100 proc. Kolejnych 42 osiągnęło wynik niewiele niższy, przekraczając wartość 90 proc.

Podobnie wysokimi wynikami mogą się pochwalić uczniowie ZSP Nr 1. W wielu kwalifikacjach (m.in. diagnozowaniu i naprawie podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, montażu urządzeń i systemów mechatronicznych czy wykonywaniu robót murarskich i tynkarskich) egzamin zdali wszyscy. Na 217 uczniów, którzy przystąpili do egzaminów zawodowych w sesji zimowej, zdało 157. Średnia procentowa dla szkoły wyniosła 73,5.

Kolejna, letnia sesja egzaminacyjna rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 8 lipca. Wówczas egzaminatorzy sprawdzą umiejętności zawodowe uczniów dwóch pozostałych szkół powiatu, zajmujących się kształceniem zawodowym: ZSP w Błaszkach i ZSP w Złoczewie.

T.O.