^ Powrót na górę

 

 

Uczniowie II LO na zajęciach w Teatrze Powszechnym

Rozmiar tekstu:

lo2
Grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego wzięła udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Wyjazd był pokłosiem tegorocznych Lekcji Czytania z Tygodnikiem Powszechnym.

Wizyta w Teatrze Powszechnym łączyła się tematycznie z Lekcjami Czytania z Tygodnikiem Powszechnym – akcją społeczną, mającą pobudzać zainteresowanie literaturą, poprzez spotkania z pisarzami, krytykami literackimi i profesorami, poświęcone wybranym tekstom. Uczniowie „Żeromskiego”, nie tylko ci należący do szkolnej grupy teatralnej „LO2”, biorą w nich udział już od kilku lat, uczestnicząc w spotkaniach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu. W tym roku młodzież spotkała się z dr. Michałem Lachmanem, kulturoznawcą i teatrologiem z Uniwersytetu Łódzkiego, ekspertem w dziedzinie dramatu angielskiego i irlandzkiego.

Pokłosiem Lekcji Czytania z Michałem Lachmanem był wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl „Impreza” Johna Retallacka, poruszający tematy ważne dla młodych ludzi. Po nim uczniowie „Żeromskiego” spotkali się z aktorem Andrzejem Jakubasem i psycholog Anną Jurek, a efektem tego spotkania była dyskusja na temat treści przedstawienia. Na koniec Andrzej Jakubas przeprowadził z uczniami warsztaty teatralne.

T.O.

1  2

4  5