^ Powrót na górę

 

 

Święto książek w „Żeromskim”

Rozmiar tekstu:

lo2 2
Gdy się ma za patrona jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, nie można nie organizować tego typu przedsięwzięć. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu będą obchodzić święto wolnych książek.

II LO postanowiło w tym roku wpisać się w ogólnopolską akcję „Święto wolnych książek” i zorganizować z tej okazji szereg przedsięwzięć zachęcających do czytania. – Chcemy promować czytelnictwo wśród naszych uczniów i pobudzić ich do refleksji na temat książek. Nadchodzące wakacje będą doskonałym momentem, by sięgnąć po lekturę – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO w Sieradzu.

Obchody święta wolnych książek zaplanowano na cztery dni od 5 do 8 czerwca. Szczegóły poniżej:     

Poniedziałek – 5 czerwca

Godz. 10:00 – uroczysta inauguracja akcji „Żeromski czyta”; umieszczenie regału do bookcrossingu na korytarzu I piętra; objaśnienie idei „wędrujących książek”; sonda wśród uczniów „dlaczego czytasz?”; dzień z książką „Czytamy fantastycznie”.

Wtorek – 6 czerwca

Godz. 10:35 – warsztaty kreatywnego pisania we współpracy z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, prowadzący: dr Dorota Utracka i dr Wiesław Przybyła; ogłoszenie konkursu na projekt zakładki do książki; dzień z książką „Czytamy klasycznie”.

Środa – 7 czerwca

Umieszczenie tablicy cytatów i inspiracji; dzień z książką „Czytamy kryminalnie”.

Czwartek – 8 czerwca

Godz. 10:00 – debata szkolna z udziałem zaproszonych gości: „Życie bez książek jest możliwe. Życie bez książek jest niemożliwe”; podsumowanie debaty, wręczenie nagród dla najlepszych mówców, uroczyste zakończenie święta książek.

T.O.