Klonowa ma ekopracownię

Rozmiar tekstu:

wfos
Kolejna ekopracownia w powiecie sieradzkim. Po Wróblewie, który świętował kilka tygodni temu otwarcie trzech sal dydaktycznych do nauki przedmiotów o tematyce ekologicznej, podobna pracownia została uruchomiona w Zespole Szkół w Klonowej.

Gmina Klonowa przystąpiła do konkursu z zakresu edukacji ekologicznej „Moja wymarzona ekopracownia” i dostała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dofinansowanie w wysokości 31.200 złotych. Cel: utworzenie w miejscowym Zespole Szkół (przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum) ekopracowni.

W sali tej będą się odbywać zajęcia w ramach koła ekologicznego „Klonowski ekor@j”, obejmującego zajęcia dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. W ekopracowni będą również prowadzone lekcje warsztatowe dla dzieci z klas I-III podstawówki. Ponadto klasa będzie miejscem odbywania zajęć z biologii, przyrody, geografii i chemii.

Na ekopracownię wybrano jedną z największych sal lekcyjnych w szkole (53,9 m kw.). Została ona wyremontowana, a następnie wyposażona w rzutnik, tablicę interaktywną, laptop, wizualizer oraz pomoce dydaktyczne. Oprócz tego znajdą się tam tradycyjne szkolne sprzęty: niezawodna tablica z kredą oraz tablica korkowa do wieszania prac uczniów.

Oficjalne otwarcie ekopracowni w Zespole Szkół w Klonowej nastąpi w środę 29 października o godz. 12.

T.O.