^ Powrót na górę

 

 

Budżet Obywatelski. Trwa głosowanie

Rozmiar tekstu:

budzet obywatelski
Powiat Sieradzki koordynuje proces wybierania inwestycji do realizacji w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego subregionu zachodniego. Głosowanie za pomocą kart trwa do 22 października, zaś internetowe do końca tego miesiąca.

Tuż przy wejściu do starostwa znajduje się urna, do której można wrzucać wypełnione karty do głosowania. Na miejscu można również zapoznać się z listą zadań, na które mamy możliwość oddać głos. Warto dodać, że powiat sieradzki został zakwalifikowany do subregionu zachodniego, wraz z powiatami poddębickim, zduńskowolskim, pabianickim, łaskim, wieruszowskim, wieluńskim i pajęczańskim.

Urna do głosowania znajduje się na parterze Starostwa Powiatowego w Sieradzu. Głosować można również elektronicznie – za pośrednictwem strony bo.lodzkie.pl oraz drogą pocztową, poprzez wysłanie karty do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 8, 90-001 Łódź, z dopiskiem: „Budżet Obywatelski – głosowanie”. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 30 listopada.

Zasady głosowania są proste: jedna osoba może oddać tylko jeden głos; punkty można przyznać maksymalnie 3 zadaniom (na jednej karcie do głosowania) w ramach jednego subregionu: 3 punkty dla inwestycji najbardziej – zdaniem głosującego – potrzebnej, oraz kolejno 2 i 1 punkt dla zadań niższych w hierarchii ważności.

Lista inwestycji dopuszczonych do głosowania w subregionie zachodnim województwa łódzkiego

T.O.