SAN w Sieradzu. Rok akademicki rozpoczęty

Rozmiar tekstu:

san
Studenci Wydziału Zamiejscowego w Sieradzu Społecznej Akademii Nauk uroczyście rozpoczęli rok akademicki 2017/2018. Jego inauguracja odbyła się w sobotę 7 października w izbie tradycji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu. W placówce tej SAN prowadzi zajęcia na kierunku administracja.

Wraz ze studentami rok akademicki przywitali wykładowcy. W inauguracji wzięła udział m.in. dr Agnieszka Korzeniowska-Polak, dziekan Wydziału Zamiejscowego w Sieradzu. Uroczyste przemówienie wygłosił prof. Grzegorz Ignatowski, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych SAN w Łodzi, podkreślając dynamiczny rozwój uczelni i trwające starania o przekształcenie jej z akademii w uniwersytet. Inaugurację poprowadził Mariusz Glinkowski, dyrektor regionalny Wydziałów Zamiejscowych SAN w Zduńskiej Woli i Sieradzu.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele samorządów, służb mundurowych i instytucji współpracujących z akademią. Powiat Sieradzki reprezentował Andrzej Domański z Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, a ZSP Nr 1, w którym uczelnia organizuje swoje zajęcia – Justyna Gmerek, p.o. dyrektor placówki.

Na rozpoczęciu roku akademickiego nie mogło zabraknąć hymnu studenckiego „Gaudeamus igitur”. Odśpiewał go chór „Salut” z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli.

Po oficjalnej części inauguracji uczestnicy wysłuchali pierwszego wykładu. Wygłosiła go dr Marlena Sakowska-Baryła, radca prawny, redaktor naczelna kwartalnika „ABI Expert”. Wystąpienie dotyczyło nadchodzącej rewolucji w ochronie danych osobowych.

W sieradzkim Wydziale Zamiejscowym SAN na studiach licencjackich (magisterskich na razie w Sieradzu nie ma, ale władze uczelni starają się o ich uruchomienie) na kierunku administracja uczy się obecnie 100 studentów. 36 z nich właśnie rozpoczęło wyższy etap edukacji. Na drugim roku studiuje 37, a na trzecim 27 osób.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

18  19