^ Powrót na górę

 

 

Marszałek w szkole na Zamkowej

Rozmiar tekstu:

zsp2
Wasz „Program rozwoju Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu jest świetnym przykładem wykorzystania funduszy zewnętrznych z myślą o przyszłości zawodowej młodzieży – mówił marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień podczas wizyty w szkole na Zamkowej.

Na doskonalenie zawodowe uczniów szkoła pozyskała niedawno 1 150 270 80 zł z Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Pieniędzy wystarczy na praktyki u pracodawców dla 70 uczniów I i II klas techników wszystkich specjalności, a także na wyposażenie pracowni gastronomicznej i komputerowej oraz na kursy, szkolenia i studia podyplomowe dla 15 nauczycieli.

Praktyki zaplanowano na miesiące wakacyjne. Do jakich przedsiębiorstw trafią uczniowie z ul. Zamkowej, jeszcze nie wiadomo, ale będą to firmy regionu sieradzkiego. Za pracę uczniowie otrzymają wynagrodzenie, sfinansowane z projektu.

Marszałek Witold Stępień, który wraz z wicestarostą sieradzkim Markiem Kanickim i przewodniczącym Rady Powiatu Henrykiem Waludą odwiedził ZSP nr 2, spotkał się również z uczniami, którzy w ramach innego projektu – „Europa szansą mojego rozwoju” – 25 lutego wyjadą na praktyki do Włoch i na Maltę. Na jego realizację szkoła pozyskała 586 zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11